23.10.2018 / Gösterim Sayısı : 87

Arıcılarımızla Ülkemizin Diğer Bir Ucuna Arıcılık Teknik Gezisi Yapıldı

#arıcılık teknik gezi

               Bakanlığımızın Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen İl Müdürlüğümüzce yürütülen "Coğrafi İşaret Balda, Bal Kafkas Arı'da, Kafkas Arı Ardahan'da Güzeldir Projesi" kapsamında 15-19.10.2018 tarihlerinde Muğla İline İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü V. Özgür KAÇAR'ın, Ardahan İli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı İlhan EVLİYAOĞLU'nun, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz proje görevlilerinin ve arı yetiştiricilerimizin katılımlarıyla arıcılık teknik gezisi düzenlendi.

             Yapılan teknik gezi kapsamında katılımcılar Muğla İli Fethiye İlçesinde yapılan 6. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresine katılım sağlayarak bu kapsamda yapılan resim sergisi, arıcılık fuarı, ödül töreni vb. faaliyetleri yerinde görerek ve inceleyerek Ormanlarımız ve Arıcılık Çalıştayı oturumuna katılım sağlayarak arıcılık faaliyetleri alanında yapılan tüm etkinliklerden istifade etmeleri sağlandı. Kongre kapsamında tüm katılımcılara katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

              Yapılan arıcılık teknik gezisi kapsamında katılımcılarımıza Muğla İli Marmaris İlçesinde bulunan Marmaris Bal Evi gezdirilerek geçmişten günümüze arıcılık faaliyetleri hakkında bilgi edinmeleri sağlandı.

              Ülkemizin bir ucundan diğer ucuna uzanan arıcılık teknik gezisini, arı yetiştiricilerimiz; farkındalık, yeni keşifler, yerinde öğrenme, başarı, bir hikaye, mutluluk vb. olarak değerlendirdi.


''